נושאים נוספים

כיצד לזהות סימנים של נגיעות מכרסמים בביתך

Mouse 1708379

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף כיצד לזהות סימנים של נגיעות מכרסמים בבית. הוא מתעמק באינדיקטורים השונים שלעתים קרובות מתעלמים מהם על ידי בעלי בתים, ומציע עצות מעשיות על מה להיזהר כדי למנוע התפשטות מלאה.

1. 'עכברים או לא עכברים, זו השאלה' - רעשים חריגים כסימן להדבקה במכרסמים

האם שמעת רעשים מוזרים בביתך לאחרונה? אם כן, הגיע הזמן לבדוק האם יש לכם מבקר פרוותי לא רצוי. רעשים חריגים הם לעתים קרובות אחד הסימנים הראשונים של נגיעות מכרסמים. צלילי ההתרוצצות, הגירוד והחריקות יכולים להיות די ברורים ונשמעים לעתים קרובות בלילה כאשר המכרסמים הכי פעילים. אם אתה שומע את הרעשים האלה מעליית הגג, הקירות או המרתף, זה הזמן לנקוט בפעולה.

מכרסמים ידועים לשמצה ביכולתם להידחק דרך פתחים קטנים, ולכן אין זה נדיר שהם מוצאים את דרכם לבתים. ברגע שנכנסים, הם יכולים להמיט הרס על הרכוש שלך ולהוות סיכונים בריאותיים שונים. לכן, זה חיוני לזהות כל סימן של זיהום מוקדם ככל האפשר.

אם אתם חושדים במכרסמים בביתכם, שימו לב היטב לקולות שאתם שומעים. עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים הם מטפסים זריזים ויכולים ליצור רעש כשהם מתרוצצים על פני קירות, תקרות ורצפות. אתה עלול גם לשמוע קולות גירוד כשהם בונים קנים או מכרסמים עצים וחוטים. צלילי חריקה או ציוץ נפוצים, במיוחד כאשר הם מתקשרים זה עם זה.

1. תמונה המתארת בעל בית המום על ידי צלילי גירוד בין קירותיו
1. תמונה המתארת בעל בית המום על ידי צלילי גירוד בין קירותיו

2. הרמזים הבלתי נראים: טיפות מכרסמים ושתן

צואת מכרסמים ושתן הם לרוב הסימנים הברורים ביותר להדבקה, גם אם לא ראיתם את המכרסמים עצמם. לעכברים וחולדות יש הרגל להשאיר צואה מאחור כשהם מסתובבים בביתכם. גללים אלה הם בדרך כלל קטנים, כהים וצורתם גלילית. אם נתקלתם בלשלשת אלו, זה אינדיקציה ברורה לכך שמכרסמים עשו את עצמם בבית.

בעת בדיקת צואת מכרסמים, התמקד באזורים שבהם הם צפויים להימצא, כגון בארונות, לאורך לוחות בסיס וליד אזורי אחסון מזון. שימו לב לכמות ולטריות של הלשלשת, שכן הדבר יכול לתת לכם מושג על היקף הנגיעות. גללים טריים כהים ולחים יותר, בעוד שלשלשת ישנה יותר עשויה להיראות יבשה ומתפוררת.

בנוסף ללשלשת, שתן מכרסמים יכול להיות גם סימן מובהק לנוכחותם. לשתן יש ריח מובהק שיכול להיות די חריף, במיוחד בחללים סגורים. אם אתה מבחין בריח מושק חזק באזורים מסוימים בביתך, סביר להניח שמכרסמים סימנו את הטריטוריה שלהם. ייתכן שתבחין גם בכתמים צהבהבים על קירות, רצפות או רהיטים, שנגרמים על ידי השתן של המכרסמים.

3. 'נשנוש כאן, כרסום שם' - נזקים כראיה לנוכחות מכרסמים

אחד הסימנים המתסכלים ביותר של נגיעות מכרסמים הוא הנזק שהם עלולים לגרום לביתכם. למכרסמים יש צורך תמידי לכרסם חפצים כדי לשמור על חדות השיניים ולמנוע מהם לגדול יותר מדי. כתוצאה מכך הם עלולים לגרום נזק משמעותי לחומרים שונים בביתכם.

 • 1. חוטים וכבלים לעוסים:
  למכרסמים יש זיקה מיוחדת ללעיסה של חוטים וכבלים. התנהגות זו עלולה להוביל לבעיות חשמל, כולל קצרים ואפילו סכנות אש. אם אתה מבחין בחוטים מרוטים או פגומים, במיוחד באזורים שבהם צפויים להימצא מכרסמים, כגון מרתפים או עליות גג, זה אינדיקציה ברורה לנוכחותם.
 • 2. לנשנש סימני ריהוט וחפצים:
  מכרסמים גם יכרסמו רהיטים, קורות עץ וכלי בית אחרים. חפשו סימני נשיכה קטנים ולא סדירים על רגלי רהיטי עץ, משקופים או אפילו ספרים וניירות. סימני נשיכה אלו הם לעתים קרובות סימן לכך שמכרסמים השתמשו בחפצים אלו כדי להשחיז את שיניהם או לבנות קנים.
 • 3. נזק לאריזת מזון:
  מכרסמים ידועים לשמצה בפשיטה על מזווה ואזורי אחסון מזון. הם ילעסו דרך קופסאות קרטון, מיכלי פלסטיק ואפילו פחיות מתכת כדי לגשת לאוכל שבתוכו. אם אתה מוצא אריזה קרועה או מכורסמת במטבח שלך, זה אינדיקציה ברורה לכך שמכרסמים מתמוגגים מהאספקה שלך.

 

3. תמונה של רהיטים מכורסמים וחוטים לעוסים
3. רהיטים מכורסמים וחוטים לעוסים

4. של מסלולים ושבילים: זיהוי עקבות מכרסמים

אחת הדרכים היעילות ביותר לזהות נגיעות מכרסמים היא על ידי חיפוש אחר עקבותיהם ושביליהם. מכרסמים, כמו עכברים וחולדות, משאירים אחריהם טביעות רגליים ברורות שיכולות לתת לך רמזים חשובים לגבי נוכחותם בביתך. להלן שלושה אינדיקטורים עיקריים שיש לשים לב אליהם:

 • 1. מאפייני טביעת רגל:
  לעקבות מכרסמים יש בדרך כלל ארבע אצבעות בחזית וחמש אצבעות ברגליים האחוריות. עקבות אלה הן קטנות, באורך של 0.5 עד 1 סנטימטר, תלוי בגודל המכרסם. טביעות הרגל עשויות להראות גם סימני טפרים, מה שיכול לעזור להבחין בין עקבות מכרסמים ויצורים קטנים אחרים כמו חרקים.
 • 2. שבילי אבק ולכלוך:
  מכרסמים לרוב נוסעים באותם השבילים שוב ושוב, ויוצרים שבילים מאובקים או מלוכלכים. ייתכן שתבחין בשבילים אלה לאורך לוחות בסיס, קירות או בפינות מאובקות של הבית שלך. הלכלוך או האבק יופרעו, ויצרו קו או שובל מובהקים, המעידים על תנועה קבועה של מכרסמים.
 • 3. סימני כרסום וכתמי מריחה:
  לצד טביעות רגליים, מכרסמים עלולים להשאיר אחריהם גם סימני כרסום וכתמי מריחה. למכרסמים יש הרגל לכרסם משטחים, כולל קירות, רהיטים ואפילו אריזות מזון. חפש סימני לעיסה קטנים ולא סדירים על משטחי עץ או עדות לכרסום בחפצי פלסטיק או מתכת. בנוסף, למכרסמים יש פרווה שמנונית, וכאשר הם נעים לאורך קירות ולוחות בסיס, הם עלולים להשאיר מאחוריהם כתמי מריחה מהפרוות שלהם מתחככת במשטחים.

 

סימנים של נגיעות מכרסמים:

שלטים מספר מקום גודל
טיפות יותר מ 10 ארונות, מאחורי מכשירי חשמל 1/4-3/8 אינץ'
מכרסם מארקס משתנה דלתות, לוחות בסיס, חוטים 1/8-1/4 אינץ'
ריח שתן משתנה חריצים בקיר, פינות ריח חזק ומושק
חומר קינון משתנה עליות גג, חללי זחילה נייר מגורר, בד

לסיכום, גילוי מהיר ומוקדם של נגיעות מכרסמים הוא חיוני למניעת נזקים לבית וסיכונים בריאותיים פוטנציאליים. בדיקות סדירות לאיתור הסימנים הנידונים בפוסט זה יכולים לסייע בתהליך זה. אם אתה חושד בבעיית מכרסמים, חובה להתקשר עם שירותי הדברה מקצועיים כדי להקל על הבעיה.

תפריט נגישות אתר